تحقیقات کمی

گروه دیدگاه طیف وسیعی از خدمات را در زمینه تحقیقات کمی در اختیار شما قرار می دهد.

نیروهای میدانی: شبکه ای گسترده از سوپروایزرها و پرسشگران بومی با تجربه و کارآزموده در تمام شهرهای کشور این امکان را به مشتریان دیدگاه می دهد تا با اطمینان خاطر از صحت داده های گردآوری شده اقدام به انجام نظرسنجی حتی در دور افتاده ترین نقاط ایران کنند؛

کنترل کیفی: گروه دیدگاه صرفنظر از مقیاس و ویژگی های خاص مطالعات کمی، به منظور ضمانت اجرای رسالت سازمانی خود که گردآوری داده های دقیق و قابل اطمینان است، فرایند کنترل کیفی خود را به طور کامل اجرا می کند. این فرایند شامل مراحل ذیل می شود:

استفاده از پرسشگران باتجربه و آگاه

آموزش کامل نیروهای میدانی پیش از آغاز فاز عملیاتی

انجام مصاحبه های آزمایشی به منظور رفع ایرادات احتمالی

بازبینی منطقی ۱۰۰٪ سهمیه پرسشنامه ها

بازبینی تلفنی ۳۵٪ از سهمیه پرسشنامه ها برای تمام نیروهای میدانی

همراهی تصادفی تمامی نیروهای میدانی در تمام شهرها

امکان بازرسی تصادفی توسط کارفرمای محترم

اجرای دوباره پرسشنامه های ابطال شده طبق سهمیه

عدم بکارگیری نیروهای میدانی با ضریب خطای ۱۰٪ و بیشتر

روش های گردآوری اطلاعات: گروه دیدگاه متناسب با نوع و هدف تحقیق، روش های مختلفی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد:

پرسشگری رو در رو: شبکه ای گسترده پرسشگران گروه دیدگاه در سراسر کشور بازوی اجرایی شما برای انجام مصاحبه رو در رو خواهد بود. گروه دیدگاه برای اجرای این نوع مصاحبه از دو روش معمول استفاده می کند:

کاغذ و قلم: روش سنتی انجام پرسشگری می باشد. داده های گردآوری شده پس از بازبینی و تایید صلاحیت بواسطه برنامه طراحی شده توسط تیم داده آمایی ورود اطلاعات شده و سپس توسط تیم داده کاوی پاکسازی و مرتب می شود.

تبلت: با استفاده از زیرساخت طراحی شده توسط همکاران گروه دیدگاه، فرایند پرسشگری تا میزان زیادی متحول شده است. حالا با استفاده از این روش، واحد IT پرسشنامه کاغذی را به یک فرم هوشمند دیجیتال تبدیل کرده و برای تمام تبلت های خود در شهرهای مورد نظر ارسال می کند. نیروهای میدانی پس از دریافت آموزش های لازم و انجام مصاحبه آزمایشی، آماده انجام عملیات میدانی با چند تفاوت عمده هستند:

امکان ردگیری تبلت ها از طریق GPS

بالا رفتن سرعت انجام عملیات میدانی به دلیل حذف فرم کاغذی و ورود اطلاعات دستی

پایین آمدن درصد خطای انسانی به میزان قابل توجه

ایجاد داشبورد مدیریتی برای تیم نظارت و کارفرما به منظور رصد کردن مراحل پروژه

امکان ایجاد تغییرات در پرسشنامه در حین انجام عملیات میدانی

امکان استفاده از نرم افزار گزارش ساز برای دسترسی به گزارش های چکیپده مدیریتی

پرسشگری تلفنی: در بسیاری از مطالعات می توان از طریق تلفن اقدام کرد. گروه دیدگاه با برخورداری از واحد مجهز پرسشگری تلفنی راهکاری سریع و آسان و اقتصادی را برای مطالعات دوره ای با مدت زمان پایین فراهم آورده است.

پرسشگری از طریق ایمیل: یکی از موثرترین روش ها برای زمان هایی است که نیاز به پرسیدن تعداد زیادی سوال و یا به اشتراک گذاری ایده و یا محصول تان با پاسخگویان هستید و در عین حال می خواهید این کار را با کمترین هزینه انجام دهید. پانل پاسخگویان دیدگاه و زیرساخت نرم افزاری دیدگاه این امکان را برای شما فراهم آورده است.

پرسشگری در محل مرکزی شرکت: کاربردی ترین روش برای اجرای مطالعاتی است که در آن نیاز به تست مفهوم و یا محصول جدید مشاهده می شود و معمولا زمان بیشتری از زمان متعارف به طول می انجامد.

بررسی بازار خرده فروشی: بی شک تمام فعالان بازار علاوه بر انجام نظرسنجی از مشتریان خود تمایل دارند تا بازخورد خرده فروشان و نیز وضعیت محصول خود را از زوایه خرده فروشی مورد بررسی قرار داده تا بوسیله آن به درک کامل تری از موقعیت خود در بازار دست یابند. گروه دیدگاه در تمام شهرهای اصلی ایران دارای تیم ارزیاب و ممیزی خرده فروشی بوده و می تواند در بررسی های دوره ای بازار خرده فروشی همکار قابل اعتمادی برای شما باشد.

خرید مرموز: بعضی وقت ها بهتر است که خود را جای مشتریان بگذاریم تا بتوانیم شرایط را از دریچه چشم آنها ببینیم. گروه دیدگاه این امکان را برای شما فراهم آورده است تا با انجام خرید مرموز از شبکه فروش شرکت خود و یا رقبایتان به اطلاعاتی قیمتی دست پیدا کنید.

حوزه های مطالعاتی

گروه دیدگاه در زمینه های مختلف تحقیقات بازاریابی فعالیت دارد:

ارزیابی تصویر ذهنی و موقعیت برند

ارزیابی رفتار مصرف کننده

ارزیابی مزیت رقابتی محصول

ارزیابی میزان رضایت مشتریان

ارزیابی محصول و ایده نوین

ارزیابی اثربخشی تبلیغات

مطالعه بخش بندی بازار

ارزیابی کشش قیمتی و قیمت گذاری محصول