English | فارسی

 

تحقیقات بازار - کلینیک خودرو محصولات جدید سایپا

 

 

کلینیک خودرو سایپا در پیست اتومبیلرانی آزادی توسط گروه بازاریابی دیدگاه به انجام رسید.

گروه خودروسازی سایپا با همکاری گروه بازاریابی دیدگاه به مدت چهار روز در پیست اتومبیلرانی آزادی و در حضور نمایندگان ارشد این گروه خودروسازی؛ خبرنگاران نشریات معتبر خودرویی و رانندگان حرفه ای و خبرگان این رشته به معرفی محصولات جدید خود پرداخت.

مهندس رضا طلوع؛ مدیر ارشد بازاریابی شرکت دیدگاه پردازان درباره نحوه اجرا و هدایت این پروژه که اهمیت بسزایی برای گروه سایپا دارد، توضیحاتی را ارائه دادند: با توجه به ورود محصولات جدید خودرویی به بازار ایران، رقابتی شدن و تنوع گروههای خودرویی به میزان قابل توجهی در حال افزایش است. این امر هر خودروساز بزرگ داخلی را مجاب می سازد تا با تکیه بر شیوه های مختلف نظر سنجی ویژه ای از شرایط بازار و رقبا داشته باشد.

ارائه و اجرا پروژه های تحقیقات بازار تنها به محصولات خاصی محدود نشده و تمامی خدمات و محصولات را از جمله خودرو در بر می گیرد. حال که شرایط ورود برندهای مطرح جهانی به بازار خودرو ایران مهیا است، وظیفه هر خودروسازی است که با بهره گیری از دانش مشترک خود و علوم تحقیقات بازار شناخت دقیقی از شرایط موجود و رقیبان موجود و احتمالی داشته و نقاط قوت و ضعف خود را بدینوسیله به خوبی شناخته تا حضور بلند مدت خود را در تمامی زمینه های فروش و  خدمات پس از فروش تضمین نماید؛ ضمن اینکه تامل با دیگر خودروسازان داخلی و خارجی و استفاده از امکانات و شرایط موجود  در زمینه های تکنولوژیک و در پی آن افزایش صادرات می تواند به تقویت پیشینه خودرویی کشور کمک شایانی نموده و کشور ایران را به عنوان نمادی حرفه ای در منطقه خاورمیانه و جهان خودرو معرفی نماید.

انجام این پروژه حساس و دشوار برای مدت چهار روز برنامه ریزی شد. در این مدت بیش از 300 نفر خودروهای جدید گروه سایپا را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دادند. علاوه بر شرکت کنندگان عادی این آزمایش از نمایندگان ارشد سایپا، نخبگان و رانندگان حرفه ای و خبرنگاران نشریات معتبر خودرویی دعوت به عمل آمد تا در تیمهای مجزا به بررسی و آزمایش خودورها پرداخته و قبل و بعد از آن نیز بوسیله پرسشنامه های موجود تجربیات خود را منتقل نمایند. به عبارت دیگر گروه خودروسازی سایپا بدینوسیله علاوه بر ارائه و نمایش خودروهای جدید خود نظرات مختلف افراد شامل مصرف کنندگان عادی و حرفه ای را کسب نمود. موردیکه در این بین به واقع حیاتی و مهم جلوه می کند نقش تحقیقات بازار در ایجاد این ارتباط موثر است، یعنی ایجاد تامل و ارتباط موثر بین تولید کننده و مصرف کننده. به امید آن روز که جهت کسب موفقیتهای ایران عزیز در تمامی زمینه ها بتوانیم با دانش خود سهمی داشته باشیم. ان شاء الله.