English | فارسی

 

تحقیقات بازاریابی-ارزیابی محصولات جدید لوازم خانگی

 
تحقیقات بازار - ارزیابی بازار قبل از ارائه محصول (Pre Launch )
 
بازارهای امروزی صحنه موفقیت برخی محصولات و شکست سایرین می‌باشد. گاه سرمایه از دست رفته در این شکست‌ها به پایان راه یک سازمان در بازار می‌انجامد. به کمک طرح Pre-Launch این شرکت، ضمن شناسایی نیاز‌های مشتریان بالقوه و میزان تطابق آن با محصول طراحی شده، می‌توان سهم بازار تقریبی و میزان موفقیت محصول طراحی شده را پیش‌بینی نمود.

هنگامی که یک شرکت تولیدی یا بازرگانی تصمیم به عرضه یک محصول یا خدمت جدید به بازار را داشته باشد ممکن است با فضایی مبهم روبرو شود که تصمیم گیری در خصوص ورود به بازار را بسیار پرخطر می نماید. ذهن تصمیم گیرندگان اغلب درگیر سوالاتی است که پاسخگویی به آن ها می تواند راهگشا باشد. 

سوالات بی شماری در خصوص حوزه ها، خدمات و محصولات مختلف می تواند مطرح شود که پیچیدگی فضای عرضه محصولات را تبیین می نماید.


اگر شما یک شرکت تولیدکننده شامپو هستید و قصد دارید محصولی جدید با عصاره سیر به بازار عرضه کنید جمع آوری اطلاعات در خصوص میزان تمایل مشتریان نسبت به استفاده از محصولی با عصاره سیر می تواند در اتخاذ استراتژی فروش شما مؤثر باشد. اگر شما وارد کننده موتورسیکلت برقی به بازار ایران هستید، می توانید میزان فروش، جامعه هدف، قیمت مورد انتظار مشتریان، آپشن های پر طرفدار، عوامل تاثیرگذار در خرید و... را در آینه تحقیقاتی که این واحد ارائه می دهد، ببینید. اگر تولیدکننده ماکارونی هستید و قصد دارید طعم و شکل جدیدی از ماکارونی را به بازار عرضه نمایید می توانید قبل از تولید محصول و عرضه آن به بازار ایران بدانید که کدام قشر از جامعه را هدف خود قرار دهید.


در واقع ارزیابی بازار قبل از ورود محصولات جدید یک روش مشاوره بسیار کاراست که نبض بازار را برای صاحبان صنایع و خدمات و فعالان اقتصادی و بازرگانی می گیرد .


اجرای این تحقیقات در واحد تحقیقات مشتری و بازار در صنایع گوناگون با استفاده از روش های کمی مانند طراحی پرسشنامه تلفیقی و تکمیل آن با استفاده از تحقیقات میدانی (تلفنی، حضوری و مکاتبه ای) تحقیقات کیفی مانند برگزرای جلسات کانون، کلینیک محصولات و... به ترتیب در مدت زمان 15 و 30 روز کاری برای تحقیقات کمی و کیفی صورت می پذیرد.

از این رو گروه بازاریابی دیدگاه از سوی کارفرمای خارجی خود انتخاب و در مدت 4 روز با جامعه آماری 220 نفر به صورت کمی و با جامعه آماری 70 نفر به صورت کیفی (برگزاری 12 جلسه فوکوس گروپ) به بررسی سلایق و نقطه نظرات افراد دعوت شده خود پرداخته و اطلاعات مورد نیاز آن ها را در قالب گزارشات هدفمند و منحصر به فرد برای اتخاذ تصمیم ارائه داده است. 


در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انجام پروژه های تحقیقات بازار ، در خصوص ارزیابی بازار قبل از ورود محصول با همکاران ما در دپارتمان تحقیقات بازار گروه بازاریابی دیدگاه تماس حاصل نمایید.